Scroll to top
en sk

Program


27. júl – 31. júl 2020

27. júl

Hlavná ulica (Leto na korze)
19.00 h Vanessa Šarközi & Miloš Biháry Gypsy Jazz Project

Nádvorie – Priestor súčasnej kultúry
20.00 h Kristína Mihaľová & Jakub Šedivý
21.30 h Mr.Ultrafino

28. júl

Hlavná ulica (Leto na korze)
19.00 h Aftertee

Nádvorie – Priestor súčasnej kultúry
20.00 h Talent transport hosť: Kamil Mikulčík
21.30 h DJ Adam Kvasnica

29. júl

Hlavná ulica (Leto na korze)
18.00 h Rytmika

Nádvorie – Priestor súčasnej kultúry
20.00 h Robert Balzar Trio
21.30 h Foolk

30. júl

Hlavná ulica (Leto na korze)
19.00 h Mattia Boyzz

Nádvorie – Priestor súčasnej kultúry
20.00 h Michal Bugala Triple Jump
21.30 h Ficture – Gábor Tokár

31. júl

Hlavná ulica (Leto na korze)
19.00 h Teater Komika – Klaun hudobníkom

Mestký amfiteáter
19.00 h Bratislava Hot Serenaders
21.00 h Dan Bárta & Illustratosphere

Účinkujúci

Dan Bárta & Illustratosphere

Nezameniteľný hlas s vynikajúcou technikou spevu, prvotriedni hudobníci a piesne vzlietajúce nad tuzemský štandard populárnej hudby … Dan Bárta & Illustratosphere okúzľuje poslucháča naprieč generáciami i hudobnými žánrami už dvadsať rokov!

Aktuálne skupina predstavuje v obmenené zostave s medzinárodne uznávaným bubeníkom Martinom Valihorom dlho očakávaný piaty album “Kráska a zvířený prach”.

Dan Bárta (CZ) – spev 

V roku 1991 sa rozhodol pre umeleckú cestu a po krátkom účinkovaní v skupine Tom Sawyer založil formáciu Alice, s ktoru vydal tri albumy. V nasledujúcich rokoch bol pri zrode Die El. Eleffant a v roku 1994 prijal spoluprácu v skupine J.A.R. O rok neskôr získal rolu Ježiša a hneď nato Judáša vo veľmi úspešnom českom naštudovaní muzikálu Jesus Christ Superstar a o niekoľko rokov neskôr naštudoval rolu Che v muzikáli Evita. V roku 1998 stál ako líder v čele formácie Sexy Dancers. V roku 2000 dal základný impulz k vzniku Illustratosphere. Za svoju prácu a prínos na českej hudobnej scéne bol Dan Bárta Akadémiou populárnej hudby desaťkrát ocenený ako spevák roku (1994, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2008, 2013).

Filip Jelínek (CZ) – klávesy

Po sedemročnom štúdiu hry na klavír v ZUŠ sa stal absolventom Pražského konzervatória a AMU v Prahe v odbore trombon. V priebehu posledných rokov na konzervatóriu prijal spoluprácu s J.A.R. ako hráč a leader dychovej časti Splash horns, s ktorou na poli českej hudobnej produkcie nahral rad ďalších CD iných interpretov. Tu dokázal uplatniť svoje vedomosti a záujem o aranžmá i skladbu. Mimo J.A.R. pôsobil vo formácii Sexy Dancers a mimo iného v skupine doprevádzajúcej Jarka Nohavicu a Neřež. Prešiel symfonickými orchestrami i orchestrami v pražských muzikáloch (Dracula, Hair, Mise). S hudobným prispením Illu¬stratosphere skomponoval hudbu k divadelnému predstaveniu Terasa a Příběhy obyčejného šílenství v réžii Petra Svojtku a hudbu ku krátkometrážnemu filmu Frikasé pod režijnou taktovkou Martina Krejčího. Je tiež autorom hudby k celovečernému filmu režiséra T. Mašíra Tri sezóny v pekle. 

Robert Balzar (CZ) – basa 

Po štvorročnej príprave na LŠU v Hronově absolvoval konzervatórium v Brne, odbor kontrabas. Na jazzovej scéne sa objavil po boku významných osobností ako napríklad Gabriel Jonáš, Emil Viklický Q., Karel Růžička Q., Jazz Face, David Friedman, Allan Praskin, Larry Porter, Joe Newman, Benny Bailey, Tony Scott, Hal Galper Trio, Benny Golson, Tony Lakatos, Victor Lewis, Graig Handy, John Abercrombie a ďalší. V roku 1996 založil skupinu pod vlastným menom – Robert Balzar trio, s ktorou získal ocenenie skupina roka 2000 pri odovzdávaní cien Karla Velebného. V roku 1997 začal pôsobiť vo formácii J.A.R. a následne v Sexy Dancers. v J.A.R. sa Robert po prvý raz stretol s Danom, Filipom a Miroslavom Chyškou a v roku 2000 spoločne stáli pri vzniku Illustratosphere.

Martin Valihora (SK) – bicie

Pochádza z hudobníckej rodiny. Od roku 1986 študoval klavír, neskôr súkromné hodiny u bubeníka Olda Petráša, nadväzne štúdium na Konzervatóriu v Bratislave, odbor bicie nástroje. V 1999 člen znovu obnovenej formácie Fermáta, v 2000 účasť na BJD, kde vystúpil spolu s Ronom Affifom, Gabom Jonášom a Jurajom Griglákom. Získal štipendium na Berklee College of Music Boston (USA). Počas profesionálnej hudobnej kariéry spolupracoval s mnohými slovenskými a zahraničnými osobnosťami a skupinami. Organizuje a vedie aj vlastné projekty, ako napríklad stále významnejší One Day Jazz Festival.

Miroslav Chyška – gitara

Míra je zakladajúci člen kapely Illustratosphere. Vyštudoval grafickou priemyslovku v Prahe, ale od roku 1989 sa vydal na dráhu hudobníka – gitaristu s kapelami ako Die El. Elefant!?, Baterky alebo  Sexy Dancers s Darou Rolins. Ako skvelý gitarista sa predviedol v muzikáli Jesus Christ Superstar a ako skladateľ filmovej hudby vo filmoch Rafťáci, Ro(c)k podvraťáků, Snowboarďáci alebo O život. Za hudbu k filmu Snowboarďáci  získal v roku 2004 cenu Český lev za najlepšiu hudbu. V súčasnosti je členom dvoch popredných kapiel na české scéne – J.A.R. a Illustratosphere.

Talent Transport & Kamil Mikulčík

Klavír, bicie a basa. Talent Transport na zimomriavky viac nepotrebujú. Kapelu tvorí trio Vladislav “Slnko” Šarišský, Filip Hittrich a Marián Slávka.

Skúsení hudobníci majú za sebou viacročné účinkovanie v niekoľkých známych a úspešných hudobných zoskupeniach ako Hrana, Jana Kirschner, IMT Smile či Sounds Like This. Na naplnenie ich vlastných tvorivých ambícií však dozrel čas až v roku 2014.

Po siedmich rokoch hrania a zbierania nového materiálu, vydali Talent Transport svoj debut a o štyri roky aj druhý album Napospas. Obidve diela sú fúziou jazzu, vážnej hudby a popu, ktorú interne ozančujeme ako “hudbu humánnu”.

Ich tvorba nesie odkaz legiend Mareka Brezovského a Deža Ursinyho, ale napriek tomu sú Talent Transport ťažko uchopiteľní. Originálni v umeleckom aj verbálnom prejave, ktorý vždy nesie dávky miernej (seba) irónie. Čo je však na nich najcennejšie, nechávajú za seba hovoriť predovšetkým svoju hudbu.

Kamil Mikulčík je vnímaný ako úspešný herec a spevák, nie každý však vie, že je aj skladateľ. V Slovenskom národnom divadle skomponoval hudbu k inscenácii Je úžasná, v divadle Astorka k inscenácii Čím rýchlejšie kráčam, tým som menšia, v Divadle L+S skomponoval hudbu do hry Listy Emilovi, v Divadle Andreja Bagara v Nitre do inscenácie Štefánik – slnko v zatmení. Aktuálne skomponoval hudbu k nedávno odpremiérovanej inscenácii Josef Švejk v divadle Aréna a k mnohým iným predstaveniam v divadlách v Trnave, Nitre, Prešove, Košiciach, v Mestskom divadle Zlín, v Pražskom Divadle Kalich, v Divadelnom spolku Frída v Brne, v Túlavom divadle či v Radošinskom naivnom divadle. Hrá na klavír, gitaru, kontrabas, akordeón a na viacero iných nástrojov.

Kristína Mihaľová a Jakub Šedivý

Kristína Mihaľová a Jakub Šedivý patria medzi najvýraznejšie mladé osobnosti slovenskej hudobnej scény. Na Slovensku predskakovali pred svetovými hviezdami ako Stanley Clarke, či Candy Dulfer na najznámejších slovenských jazzových festivaloch. Minulý rok vyhrali súťaž mladých talentov Bratislavských Jazzových Dní a taktiež súťaž Jazz Start Up 2019. Svetová jazzová legenda Dianne Reeves si ich vybrala ako predskokanov jej koncertu v bratislavskom Istropolise. V roku 2017 získali ocenenie Objav roka na súťaži Nové tváre slovenského jazzu. Koncertovali v Paríži, Bruseli a na známom jazzovom festivale v záhradách Lyonu. Boli taktiež nominovaní v ankete Rádia_FM – Radio_Head Awards v kategórii Objav roka 2019, kde získali ocenenie Nadácie Advance Investments.

7. júla vydávajú svoj debutový album Sleepin’ With The Lights On pod pseudonymami Kristin Lash & Jakob Grey a v októbri 2020 budú svojim vystúpením otvárať Bratislavské jazzové dni a taktiež majú prisľúbenú účasť na viacerých európskych jazzových festivaloch – napr. taliansky Fara Jazz Fest , Ascona Jazz Fest, Technopolis Jazz Fest v Aténach a ďalšie.

Robert Balzar Trio

Hudba tohoto tria zachycuje nový současný zvuk tří zkušených hudebníků v jednom organickém celku. Většinu repertoáru tria tvoří vlastní skladby, nebo úpravy nejen jazzových standartů. Zatím posledním počinem RBT bylo vydání DVD One Day (2016), které bylo natočeno v lese u Poličky v koprodukci s ČT.

ROBERT BALZAR – přední kontrabasista české hudební scény se narodil v Náchodě. Studium kontrabasu zahájil v jedenácti letech, pokračoval v něm na konzervatoři- V roce 1983 uspěl v konkurzu do AUS VN Praha a v letech 1985 – 1989 hrál v Orchestru Československé Televize. V roce 1989 začíná samostatně působit na české jazzové scéně. V roce 1998 zakládá skupinu pod vlastním jménem – ROBERT BALZAR TRIO, se kterou má na kontě už šest studiových alb + jedno DVD, která se všechna dočkala pozitivního přijetí kritiky i veřejnosti. Spolupracoval a hrál s John Abercrombie, Kurt Elling, Benny Golson, Arturo Sandoval, Joe Newman, Benny Bailey, Tony Scott, Wynton Marsalis, Lew Tabackin, Tony Lakatos, Béla Szakcsi Lakatos, Victor Lewis, Hal Galper Trio, Craig Handy, G abrielle Mirabassi. Je také vyhledávaným studiovým hráčem českých i světových produkcí, jeho spolupráce s fenomenálním americkým kytaristou Johnem Abercrombiem se dokonce dočkala studiové podoby na albu Tales. Robert Balzar je nepřeslechnutelnou postavou moderního českého jazzového kontrabasu . V roce 1998 zakládá skupinu pod vlastním jménem – Robert Balzar Trio. Od roku 1990 je členem doprovodné kapely šansonierky – Hany Hegerové. V roce 1998 nastupuje do funkové formace J.A.R. V roce 2000 spoluzakládá sólový project Dana Bárty – Illustratosphere. Z této spolupráce se odvíjí I další respektovaný celek – Dan Bárta & Robert Balzar Trio.

VÍT KŘIŠŤAN – je český pianista a skladatel, který vystudoval hudební akademii v polských Katowicích a jazzovou akademii v Odense v Dánsku. V současné době žije v Praze a učí na Konzervatoři Jaroslava Ježka a take na JAMU v Brně. Vede vlastní trio, je také členem Joanna Kucharczyk Quartet modern českého big bandu – Concept Art Orchestra. Pravidelně spolupracuje s polskými a skandinávskými muzikanty včetně legendárního basisty Bo Stiefa. V R.B.Triu působí od roku 2019.

KAMIL SLEZÁK – vystudoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě obor bicí nástroje a poté účinkoval v různých jazzových seskupeních na moravské scéně např. Boris Urbánek Band, FMQ. Od roku 1999 získal angažmá v Moravské filharmonii Olomouc na postu zástupce vedoucího sekce bicích a zároveň započal pětileté studium (1999 – 2004) na Universität für Musik und darst. Kunst Wien u Prof. Fritze Ozmece. V roce 2001 se také stal členem Gustav Brom Big Bandu ( až do současnosti ) a jeho spolupráce se rozrostla o další hudební tělesa a sólisty jako např. CZ/SK Big Band Matuše Jakabčice, James Morrison, J.Wigham, JORO, Eva
Urbanová, Four Elements, Kind of Mind, Jiří Levíček Trio, Tomáš Veselý Trio, Blue Train, Lazaro Cruz Quintet, Jan Přibil Quintet aj. Od roku 2007 působí také jako pedagog na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. V současnosti je také členem kapel – Druhá Tráva, Garcia a SWOMP . V RBT působí o d roku 2015.

Bratislava Hot Serenaders

Bratislava Hot Serenaders je unikátny orchester, ktorý sa pod vedením trubkára Juraja Bartoša už od sezóny 1991/1992 špecializuje na hot-jazzovú hudbu 20. a 30. rokov. Orchester patrí medzi svetovú špičku v autentickej interpretácii jazzovej hudby tohto obdobia, dôkazom sú ocenenia z európskych festivalov, ako aj pozitívne ohlasy a kritiky z celého sveta. V rokoch 2014, 2015, 2016 a 2018 absolvoval tento popredný slovenský jazzový orchester koncertné turné v Spojenom kráľovstve. Najlepšie skladby hot-jazzového repertoire odzneli na viac ako 10 koncertoch v mestách od juhu Anglicka (Exeter, Marlborough, Londýn) cez srdce Británie (Birmingham) až po škótsky Edinburgh a Glasgow. V najbližšej dobe sa orchester chystá vycestovať opäť do Spojeného kráľovstva (júl 2020).

Orchester tvorí pätnásť hudobníkov, dámske vokálne trio Serenaders Sisters a speváci (štýlovo nazývaní “crooneri”) Dodo Kuriľák a Miloš Stančík. Orchester hrá na autentických nástrojoch z 20. rokov, a vystupuje v na mieru ušitých smokingoch a šatách z tohto noblesného obdobia.

Orchester má na konte jedenásť albumov, jednu LP a prvé slovenské hudobné DVD. Album Ja som optimista získal Zlatú a Platinovú platňu, Celý svet sa mračí Zlatú platňu, Lonely Melody Radio_Head Award 2014 a I Like That cenu verejnosti Esprit 2018.

Michal Bugala Triple Jump

Michal Bugala (1982), vyštudoval gitaru na Jazzovom Inštitúte Universität fur Musik und darstellende Kunst v Grazi u prof. Guido Jeszenszky. V rámci štúdia absolvoval workshopy s americkými jazzmanmi (John Abercrombie, Billy Hart, RonMcClure, Jerry Bergonzi).

Člen hudobných skupín FuseJazz, Juraj Griglák Company a “Bass Inferno”, Martin Valihora Group, FunkPunk Project, Oskar Rózsa Partnership Unlimited, Dodo Šošoka Slovak Jazz Quartet (2003-05), Marcel Palonder & Tango Ultimo, Štefan Bartuš & JazzBrothers, Milo Suchomel Sextet, ChillPill Live Band, Finally…

V súčasnej dobe formuje hammond trio s názvom BugoBros/6.Sense Trio spolu s bratom Štefanom a Eugenom Vizvárym, ktoré tentorok vydá svoj debut s hosťami – trúbkármi – Ryan Carniaux, Daniel Noesig a Jeremy Pelt.

Hral a spolupracoval takmer so všetkými významnými domácimi umelcami, ako aj s medzinárodnou špičkou, medzi ktorú patria napr.Victor Bailey, Eric Marienthal, Gary Husband, Mark Mondesir, Andy Middleton, Harry Sokal, Mark Kelley, Poogie Bell, Howard Curtis, akoaj Jure Pukl, Martin Reiter, Jacqueline Patricio, Herbert Pirker, Lazaro Cruz…

V oblasti pop a R’nB music: AnitaSoul, Robo Opatovský Band, Misha, Supple People, Deep’nSpace (2006-08), Richard Muller, JankoLehotský (Modus 2002), David Koller, Martin Chodúr, Superstar Band (2005, 06, 09), NYC Unit, Kim Davis, Vivian Sessoms, NicolMcCloud, Rick Bailey (Delegation)…

Príležitostne spoluúčinkuje aj so Slovenským komorným orchestrom v Žiline (pod vedením P. Breinera) a Trnavským komorným orchestrom.

Nahral viacero CD s rôznymi interpretmi jazzu a populárnej hudby, ako aj hudbu do niekoľkých slovenských filmov. Absolvoval početné vystúpenia na medzinárodných festivaloch. Koncertoval vo viacerých európskych štátoch a v New Yorku. Pôsobil ako lektor na workshopeJazzové Kurzy v Piešťanoch a Letnej jazzovej dielni v Bratislave.